Lenovo K5

Średniak w przyzwoitej cenie to Lenovo K5 zaprezentowany stosunkowo niedawno. Zdecydowanie właśnie ten model zasługuje na uwagę z racji swojej dość niskiej ceny, ale całkiem dobrych parametrów, które zostały upakowane w urządzenie w tych pieniądzach. A właśnie na przelicznik stosunku jakości do ceny w Polsce chętnie zwracamy uwagę. Jest więc szansa, że K5 stanie się hitem na naszym rynku? Czas pokaże. Zajrzyjmy do jego wnętrza.

Lenovo K5 to model telefonu całkiem nieźle wyposażony jak na takie pieniądze. Znajdziemy w nim procesor 1,4GHz SnapDragon 415 i 2 GB RAM. Całkowicie wystarczająco na podstawowe potrzeby z jakimi zmagają się użytkownicy telefonów tej klasy. Na uwagę zasługuje również Adreno 405 – dedykowany chip graficzny, który również robi dla nas dobrą pracę jeżeli chodzi o wydajność. Smaczkiem w tym modelu jest bez wątpienia również wymienna bateria o dużej pojemności 2750mAh. Lenovo K5 to więc wystarczająco duża moc do użytkowania wszystkich popularnych dziś aplikacji i programów. Telefon dobrze radzi sobie również z multimediami dzięki aparatowi 13 Mpix i drugiej kamerce 5 MP. To wystarczająco, by pracowało się na multimediach również wygodnie i by wszystkie zdjęcia były solidnej jakości. Dobrze będą się one prezentowały na wyświetlaczu o przekątnej 5 cali. To wystarczająco duży ekran, na który na pewno znajdziemy dobre szkło na ekran lub etui zabezpieczające. Wszystkie akcesoria do tego rozmiaru smartfona są z reguły ogólno dostępne i kupimy je bez problemu tak w naszym mieście jak i w sklepach internetowych.

Lenovo K5 to ciekawa propozycja od marki, która na naszym rynku zdążyła już podbić serca wielu osób. Mocny procesor, 2 GB RAM i wiele dodatków w telefonie w tak przystępnej cenie to nie codzienność, a więc jest spora szansa na to, że polubimy ten model i stanie się on niesamowicie chętnie kupowanym urządzeniem przez potencjalnego Kowalskiego, który właśnie poszukuje telefonu dla siebie. To czym nasz przekonuje ten model to właśnie przede wszystkim współczynnik jakości do ceny modelu.